Witaj w kawiarence sztuki! ;)

Forum dla ludzi ceniących sobie sztukę :)


#1 2008-04-26 00:48:58

remana

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-15
Posty: 163
Punktów :   

Książka do której zawsze chętnie wracasz...

No właśnie... na pewno macie jakąś swoją ulubioną książkę, którą możecie czytać w kazdym czasie i o każdej porze i nigdy Was nie znudzi... xD Tutaj możecie się pochwalić i polecić coś innym Forumowiczom


http://sedan.blox.pl/resource/rroseline.gif

Offline

 

#2 2008-04-26 14:59:55

ecia

Zaciekawiony

2250335
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2008-04-21
Posty: 64
Punktów :   

Re: Książka do której zawsze chętnie wracasz...

Mój zdecydowany nr jeden to seria książek o Inkwizytorze Mordimerze Madderdinie, który sam określa się mianem Sługi Bożego, Młota na Czarownice, Miecza w Rękach Aniołów i Łowcy Dusz(takie tytuły noszą też 4tomy tej serii). Akcja książek rozgrywa się w alternatywnym świecie, w którym Chrystus zamiast umrzeć na krzyżu schodzi z niego i razem z apostołami wyżyna połowę Jerozolimy A wierni w znanej modlitwie modlą się: "i daj nam siły, abyśmy nie odpuszczali naszym winowajcom". Mordimer jest Inkwizytorem i rozpala stosy, na których skwierczą później niewierni.

Polecam wszystkim tę książkę-niesamowicie wciąga. Jak dla mnie jest to dowód na to, że Polak potrafi


Spokój, który mnie dziś mami,
To głos przelotny - pieśń anioła
Nad uśpionymi demonami.

Offline

 

#3 2008-04-30 20:32:00

ZuoAnime-J

Zainteresowany

Skąd: Gdzieś daleko...
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 96
Punktów :   
WWW

Re: Książka do której zawsze chętnie wracasz...

Hmm.....dosyć ciekawy tytuł ecia ;D ale sądzę iż tenże autor chyba nie uczył się religii, ponieważ Jezus był miłosierny
Ja polecam książkę pt."Brudnopis" autorstwa Siergieja Łukjanienki - wybitna fantastyka, wciąga juz od pierwszych wersów, polecam serdecznie !


http://bleach.pl/images/avatars/bleach94%5B12%5D.gif
http://i221.photobucket.com/albums/dd161/DazarGaidin/avatars/shana/shanaZoom100x100.gif

Offline

 

#4 2008-04-30 22:15:08

ecia

Zaciekawiony

2250335
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2008-04-21
Posty: 64
Punktów :   

Re: Książka do której zawsze chętnie wracasz...

Otóż właśnie chodzi, że to jest alternatywna rzeczywistość w której Jezus wcale nie jest miłosierny. Nie umiera na krzyżu, tylko złazi z niego i razem z Apostołami "daje nauczkę" niewiernym, którzy chcieli go zabić. A później powstaje Święte Officjum mające na celu nawracanie grzeszników poprzez stosowanie wymyślnych tortur, a następnie palenie ich na stosie(tak w skrócie) ;D No i Madderdin jest właśnie jednym z Inkwizytorów Świętego Officjum, wyszukuje, przesłuchuje i pali grzeszników.
Jak się zacznie czytać, to nie da się oderwać od tej książki


Spokój, który mnie dziś mami,
To głos przelotny - pieśń anioła
Nad uśpionymi demonami.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bleacher.pun.pl www.bakugan-nevvestroja.pun.pl www.newgeneration.pun.pl www.eklasa.pun.pl www.strefacsa.pun.pl